Gmina Baruchowo

Spotkanie w sprawie Klubu Malucha w Gminie Baruchowo

Ocena 0/5

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Baruchowo odbyło się spotkanie z Pracownią Projektowania i Nadzoru WAMAR dotyczące utworzenia Klubu Dziecięcego w Gminie Baruchowo.

Na spotkaniu zatwierdzono ostatecznie dokumentację projektową dla ww. zadania. Dziś został złożony wniosek o udzielenie pozwolenia na budowę.

W ramach tej inwestycji zaadaptowany, przebudowany i wyposażony zostanie budynek handlowy na targowisku gminnym. Przy klubie powstanie również plac zabaw dedykowany placówce. Realizacja tego zadania przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług opiekuńczych w szczególności dla dzieci do lat 3 w Gminie Baruchowo.  

Realizacja tej inwestycji umożliwi rodzicom powrót do pracy oraz ułatwi codzienną organizację dnia i godzenie życia zawodowego i prywatnego.

W ramach Programu „Aktywny Maluch” 2022-2029 Gminie Baruchowo  przyznano dofinansowanie w wysokości ponad 1 000 000 zł na utworzenie pierwszego w Gminie klubu dziecięcego zapewniającego opiekę dla 16 dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

W kwietniu zostanie przeprowadzona rekrutacja dzieci.

Planowane rozpoczęcie działalności klubu to wrzesień 2025r.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności