Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej – krajowy program MSWiA
W dniu 21.06.2026 r. podczas pikniku pn. Rodzinne Powitanie Lata zorganizowanego na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym Gmina Baruchowo zorganizowała punkt edukacyjny realizujący zagadnienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Element ten został zorganizowany i przeprowadzony w ramach projektu pn. Krajowy trening pierwszej pomocy.
Stanowisko zostało przygotowane przez druhów z jednostek OSP Kłotno i OSP Grodno przy współpracy z pracownikiem urzędu ds. obronnych, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, sportu i straży. Fachową wiedzę merytoryczną i praktyczne ćwiczenie na punkcie z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej realizował Komendant Gminny ZOSP w Baruchowie druh Krzysztof Gontarek.
Wiedza i podejście prowadzącego praktyczne ćwiczenie budziły duże zainteresowanie wśród uczestników pikniku. Z praktycznego sposobu udzielania pierwszej pomocy i nauki podstawowych czynności ratujących życie skorzystało ok. 150 osób.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!